Спортинг (Лисабон) си осигури участие на финала в тазгодишното издание на Купата

...

Спортинг взе своето срещу Бенфика в луд мач

Спортинг (Лисабон) си обезпечи присъединяване на финала в тазгодишното издание на Купата на Португалия. " Лъвовете " стигнахаа до борбата за трофея, след зрелищен мач против безконечния си зложелател Бенфика. " Зелено-белите " бяха спечелили първия мач на собствен терен с 2:1 и по този начин с общ резултат 4:3 не престават напред. Днешната среща бе същински трилър, като гостите на " Луш " на два пъти повеждаха в резултата, а домакините на два пъти изравняваха, само че по този начин и не съумяха да създадат толкоз нужния им цялостен поврат и трябваше да се примирят с отпадането си.

" Лъвовете " откриха резултата в 47-ата минута с прелестен изстрел на Мортен Хюмланд от придвижване от границата на наказателното поле.

Николас Отаменди обаче възвърне равенството в 52-рата минута с глава след центриране отдясно на Давид Нерес.

Гостите още веднъж излязоха напред в резултата в 55-ата минута. Удар на Жени Катамо бе избавен от вратаря, а Паулиньо бе на вярната позиция, с цел да довкара топката в мрежата за 1:2.

Бенфика обаче за повторно съумя да изравни в 64-тата минута, когато Александър Ба прати топката остро във вратарското поле, тя стигна до Рафа Силва на далечната греда, а за него остана единствено да я чукне във вратата за 2:2.

Съперникът на Спортинг в борбата за трофея ще бъде избран от другия полуфинал сред Витория (Гимараеш) и Порто.
 Аталанта - Спортинг (Лисабон) 2:1 в мач от Лига Европа
Обрат против Спортинг (Лисабон) обезпечи на Аталанта място в 1/4-финалите на Лига Европа

Адемола Луукман и Джанлука Скамака донесоха триумфа на " бергамаските "